Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Strumyk w III lidze !

Niedziela, 26 Czerwiec 2011 22:29

W szlagierze kolejki Strumyk wygrał w Jarosławiu z tamtejszym JKS-em (2:1). Tym samym to malawianie wywalczyli drugą lokatę w rozgrywkach premiowaną awansem.

Przed tym spotkaniem w lepszej sytuacji byli piłkarze trenera Marcina Wołowca. Aby wywalczyć III ligę, malawianom wystarczał remis. Jarosławianie musieli zagrać o komplet punktów i może dlatego od początku spotkania żadna z drużyn nie kalkulowała.

Pierwsze minuty dały więcej radości fanom miejscowych. JKS objął prowadzenie już w dziesiątej minucie spotkania. Zagapienie obrońców wicelidera wykorzystał Sebastian Pawlak i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza gości.

Parę minut później jarosławianie mogli jeszcze bardziej przybliżyć się do awansu. Po zagraniu ręką w polu karnym sędzia Rafał Sawicki podyktował rzut karny. Jedenastkę egzekwował Mateusz Jurczak, ale ku rozpaczy setek kibiców JKS-u, futbolówkę obronił Szczybyło.

Te wydarzenia wyraźnie zmobilizowały malawian do lepszej i odważniejszej gry. Skutkiem tego było wyrównanie po celnym strzale głową w 29 minucie Igora Wójtowicza.

Choć Strumyk atakował i stwarzał sobie kolejne sytuacje to na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku (1:1).

Druga połowa to wyrównana gra z obu stron, w której więcej szczęścia dopisało jednak malawianom. Piotr Gaca wykorzystał w 59 minucie zamieszanie w polu karnym i wyprowadził gości na prowadzenie (2:1). JKS atakował i dążył do wyrównania, ale wiceliderzy umiejętnie bronili korzystnego rezultatu dowożąc zwycięstwo na wagę awansu do samego końca.

JKS Jarosław – Strumyk Malawa 1:2 (1:1)

Bramki: Pawlak (10) – Wojtowicz (29), Gaca (59)

Strumyk: Szczybyło – Bieda (81. Kłeczek), Brusik, Gaca, Kosztyła (89. Dec), Solarz, Skała, Brudek, Siciarz, Wójtowicz (74. Jandziś), Dziwisz (86. Pałka).

JKS: Furtak – Bartnik, Veskovets, Sobczak (75. Pruchnicki), Syty, Soczek, Bańka, Fedor, Jurczak (65. Kania), Raba, Pawlak.

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 0  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.83