Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Skrzypek: Lisek chytrusek [VIDEO]

Poniedziałek, 17 Październik 2011 15:35
Skrzypek: Lisek chytrusek [VIDEO]
Fot. naszemiasto.pl

Pamiętacie chłopaków z Łowców. B i opowieść o lisku chytrusku? Takiego chytruska posiadamy także w polskiej piłce nożnej. Ba! Od kilku dni zasiada w ławie sejmowej, bowiem Jan Tomaszewski, o którym tu mowa, został posłem z okręgu łódzkiego z łączną liczbą 7670 głosów.

Nasz lisek nie jest jednak tak śmieszny jak ten, którego stworzyła wyobraźnia Mariusza i spółki. De facto jest on bardzo inteligentny, a przynajmniej na tyle inteligentny, aby wiedzieć, że można bezkarnie szastać liczbami, bo ponad połowie nie będzie chciało się sprawdzić prawdziwości tych danych.

Pozostaje jednak druga połowa! Czując ogromną satysfakcję z mojej chęci do prześledzenia argumentów Jana Tomaszewskiego stwierdzam, że... bujda! Tyle bajek co opowiedział legendarny bramkarza reprezentacji Polski, to nie napisali nawet bracia Grimm.

Ale zacznijmy od początku. Dokładnie 10 października 2011 roku na antenie TVN24 Jan Tomaszewski pytał: - Dlaczego nasze stadiony są 5-6 razy droższe od ukraińskich czy niemieckich? Tego samego dnia w wywiadzie udzielonemu Wirtualnej Polsce mówił: - Stadion w Charkowie, na którym również będą odbywać się mistrzostwa, kosztował Ukraińców 50 milionów euro. Podobny stadion w Hoffenheim w Niemczech, gdzie siła robocza jest droższa, kosztował 60 mln euro. Więc jak to jest możliwe, że najtańszy bubel w Poznaniu, na którym trawa gnije, kosztował nas, podatników, 200 mln euro? Jak to możliwe, że Stadion Narodowy kosztował nas ponad 500 mln euro, choć podobny gabarytowo stadion w Doniecku kosztował 80 milionów?

Już teraz, gdy czytam te słowa chce mi się śmiać, a jednocześnie podziwiać spryt Tomaszewskiego. Jak to się ma jednak do rzeczywistości? Wydaje się bowiem, że chłop wie o czym mówi, a podawane z szewską dokładnością liczby sprawiają, że statystyczny Polak przyjmuje to jako pewnik.

Według Tomaszewskiego ukończony w 2009 roku stadion w Charkowie kosztował 50 mln euro. Oficjalne dane z Ukrainy podają jednak kwotę 200 mln euro, czyli mniej/więcej tyle, ile wyniosła modernizacja stadionu w Poznaniu. Co ciekawsze, stadion Lecha Poznań może zmieścić 43 tys. kibiców, natomiast ukraiński odpowiednik tylko 39 tys., a więc ok. 10 % mniej. Faktem są odchylenia od normy, np. gnijąca murawa. Pamiętajmy jednak, że siła robocza na Ukrainie jest tańsza, czyli przenosząc działania Ukraińców do Polski, koszt budowy stadionu w Charkowie wzrósłby o kolejne kilka milionów.

Śmiesznym argumentem jest także 30-tysięczny stadion w Sisheim (a nie w Hoffenheim jak mówi Tomaszewski przyp.red.), gdzie faktycznie swoje mecze gra TSG 1899 Hoffenheim. Koszt budowy wyniósł zaledwie 100 milionów euro, ale jest to obiekt o standardzie dużo niższym, niżeli wymaga tego impreza masowa jaką będą Mistrzostwa Europy. Obiekt ten nie ma zadaszenia oraz wielu innych udogodnień dla kibiców. Koszt jednego miejsca jest więc mniejszy o max. 2 razy, a nie 5 czy 6 jak wykrzykuje Tomaszewski.

Na talerz weźmy sobie stadion w Doniecku, chyba ukochanym mieście 63-krotnego reprezentanta Polski. Ukończona w 2009 roku Donbass Arena jest stadionem modernizowanym. Oznacza to tyle, że nie był budowany od podstaw, a jedynie istniejący już obiekt został unowocześniony. Od nowa zbudowane zostały południowa i północna trybuna oraz dach, który mimo wszystko nie przykrywa całego obiektu i nie jest rozsuwany. To wpłynęło na zwiększenia kosztów budowy stadionu w Warszawie, który dzięki takim opcjom jest uniezależniony od pogody, co zwiększa możliwość eksploatacji, a to z kolei wpływa na większe zyski. Stadion na którym swoje mecze rozgrywa Szachtar może pomieścić 56 tysięcy kibiców, wobec 51 tysięcy Stadionu Narodowego, a według lokalnych mediów koszt modernizacji przekroczył 300 mln euro. Oficjalne dane mówią jednak o okrągłej liczbie 300.

Stadion Narodowy nazwany przez Jana Tomaszewskiego narodowym przekrętem można porównać także ze stadionem w Kijowie, gdzie ma zostać rozegrany finał EURO 2012. Podobnie jak warszawski miał być otwarty w sierpniu 2011 r., ale budowa odnotowuje ciągłe opóźnienia. Obiekt jest większy (docelowo 70 tys. kibiców), jednak kolejny raz jest to stadion modernizowany, czyli ponad 50 % elementów było gotowych do użytku. Koszt? Pierwotnie prace remontowe, które nie mogły uwzględnić rozsuwanego dachu, bo go tam po prostu nie ma, miały wynieś 220 mln euro, następnie 400, a teraz mówi się o przekroczeniu 600 mln euro. Szok! Koszt większy, a jednak technicznie będzie biedniej.

To co, kontynuujemy Panie Tomaszewski? Skoro Pan tak lubi wyliczanki i na siłę szuka nieprawidłowości tam gdzie ich nie ma, przywołajmy postać Franciszka Smudy. Zarzuca Pan brak matury selekcjonerowi, który mimo wyszystko posiada odpowiednią do prowadzenia reprezentacji licencję trenerską. Smuda bez matury wiedział, że jest taka możliwość, że w przypadku trenerów z wybitnymi osiągnięciami, minister może podjąć decyzję o przyznaniu licencji, a Pan wiedział? Szkoda, że nowo-wybrany poseł ma problemy z przepisami. Amen!

A'propos Łowców. B, przypomnijmy sobie opowieść o Lisku Chyrtusku, a także Janie Tomaszewskim, który śmiało może zostać nazwany Chytruskiem nr 2 (od 2:02):Krzysztof SKRZYPEK


Źródło: Magazyn Piłkarski

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 42  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.87  

| dodał: DariuZ  Wtorek, 18 Październik 2011 08:31

:)

| dodał: paki777  Wtorek, 18 Październik 2011 09:10

Faktem ,faktem.Wygrać przetarg dając ofertę o X kwotę niższą.A teraz po zakończeniu budowy wyjdzie ,że się dostanie o X kwotę więcej niż oferta drugiej ,a nawet trzeciej w przetargu firmy.To ja się pytam-przekręt czy nie?.

| dodał: adi  Wtorek, 18 Październik 2011 09:37

:)

Do Skrzypka .. | dodał: anonimowy  Wtorek, 18 Październik 2011 18:12

Od kabaretu , są lepsi od ciebie , między innymi " Łowcy.b . Ten twój śmieszny tekścik , jest śmieszniejszy od swetra Mariusza . Po co , i dla kogo skleciłeś ten marny tekścik nie poparty źródłowymi argumentami . Dawniej się mówiło , że od bajek jest Kobuszewski .. A STADION W HOFFENHEIM KOSZTOWAŁ 60 mln. euro !!!!! Jeśli nie wierzysz lepszemu od siebie , i z pewnością lepiej poinformowanemu , to zapytaj pana Dietmara Hoppa miliardera i sponsora Hoffenheim , a także Winfrieda Kretschmanna premiera Badenii Wirtembergii , może z ich ust podane koszta budowy stadionu , które wyniosły 60 mln. euro wydadzą ci się bardziej wiarygodne . Co do innych zarzutów , stwierdzam autorytarnie .. są tyle warte , ile cały ten twój marny tekścik .

| dodał: adi  Czwartek, 20 Październik 2011 11:04

:)

| dodał: Mahamadou  Niedziela, 23 Październik 2011 00:08

jak ja Tomaszewskiego nie lubie .

| dodał: zigi  Wtorek, 25 Październik 2011 13:43

:(

| dodał: zigi  Wtorek, 25 Październik 2011 13:43

:)

| dodał: zigi  Wtorek, 25 Październik 2011 13:43

.

krzysiu | dodał: anonimowy  Piątek, 28 Październik 2011 17:38

dzialasz dokladnie tak samo jak tomaszerwski, podales swoje dane, ale bez zrodel... i jak ja mam ci uwierzyc?

Boukaa | dodał: anonimowy  Poniedziałek, 23 Lipiec 2012 04:43

Anna Horoszkiewicz pisze:1)O ile wiem, prawa do eksploatacji złf3ż są właśnie sparedzwane za bezcen! Dwie pierwsze działki poszły po 200 złotych za hektar. 2) Byłoby pięknie mieć stabilne żrf3dło energii, ale jeśli trzeba wybierać między GAZEM a WODĄ, ktf3rej mamy strasznie mało (jesteśmy na przedostatnim miejscu w Europie, tuż przed Portugalią), każda gospodyni domowa wybierze wodę, bo bez niej się nie da żyć. A gaz można jakoś zastąpić. Ja też wolę być zależna od rosyjskich dostaw gazu niż od rosyjskich dostaw wody 3) Francuzi, Szwajcarzy i kilka innych nacji europejskich zrezygnowało z wydobywania gazu łupkowego. Wiem o tym z reportaży TV5 Monde oraz relacji prywatnych osf3b. Nie sądzę, żeby kraje te zrobiły to pochopnie. Raczej policzyły zyski i straty i wycofały się z wątpliwego interesu. Myślę, że niezależnie od obudzonych nadziei na niezależność energetyczną, Polska powinna zrobić to samo, a nie kwestionować ustami naszych europosłf3w, rzetelność raportf3w przygotowywanych dla Parlamentu Europejskiego. 4) Nie mogłam stawiać Jose Bove dodatkowych pytań. Wywiad miał być krf3tki i dotyczyć gazu. Poza tym nie miałam sumienia męczyć go o godz. 23 po podrf3zy i długim spotkaniu z rolnikami z Zamojszczyzny, u ktf3rych od września firma Chevron poszukuje gazu

YqyJkSklJNHctUYE | dodał: anonimowy  Poniedziałek, 23 Lipiec 2012 10:11

panda pisze:WAM, krf3tko, bo pf3źno: perspektywa godeernwa odnosi się m.in. do słusznie przez ciebie przywołanych skutkf3w społecznych proponowanych rozwiązań. Wybf3r rozwiązania b. kapitałochłonnego (a takim jest np. EJ) oznacza niedofinansowanie innych dziedzin życia. Ofiarą cięć budżetowych pada z reguły np. opieka socjalna. Niewydolna opieka socjalna oznacza przeniesienie funkcji opiekuńczych (wykonywanych nieodpłatnie) na rodzinę czyli w praktyce na kobiety. A co do p. Anny to myślę, że europoseł niczego jej nie narzucił, bo ją samą w tym wypadku interesował gaz właśnie. A nie co innego.Czy stać mnie na dom? pozwf3l, że policzę kiedy indziej, bo strasznie chce mi się spać:)

WzGtRZcndz | dodał: anonimowy  Poniedziałek, 23 Lipiec 2012 14:44

QoOiln tjkmfujqbvmc

XAezShOMAWFD | dodał: anonimowy  Środa, 28 Listopad 2012 16:38

Oczywiście! :) Aczkolwiek problem polgea na tym, że w przypadku 90-95% zakupf3w (zwłaszcza w dużych sklepach) na wybf3r konkretnego produktu z grupy poświęcamy zwykle kilka sekund. To nie wystarczy na przeczytanie czegokolwiek, a jedynie na pierwsze wrażenie. Na nim zaś opierają się wszystkie manipulacje związane z downsizingiem i wieloma innymi narzędziami wpływu oraz regułami socjotechnicznymi!Problem raczej nie dotyczy małych sklepikf3w, gdzie z danej grupy towarf3w są zwykle dwa lub trzy produkty, kupowane na podstawie preferencji od lat lub rady sprzedawcy. Ale kto dziś kupuje w sklepikach osiedlowych?

OUXabTbLOwCqrF | dodał: anonimowy  Środa, 28 Listopad 2012 21:25

Nie wierzyłem, że to prdawa! Testowałem na Excelu 2007 łamanie trwało u mnie jakieś 20 sekund i zakończyło się pełnym sukcesem z hasłem typu AAAABABAABA. Nieco się załamałem aczkolwiek pamiętam, że w takim Wordzie 2.0 bodajże hasło było jawnie zapisane w pliku (wystarczyło otworzyć go choćby listerem z TotalCommandera), więc w sumie :oDCiekawe, czy MS został o tym fakcie poinformowany i czy ukaże się jakaś łatka? ;o)

MVNrJYlIsOpoaYeeT | dodał: anonimowy  Środa, 28 Listopad 2012 21:59

Kretynizm to wydanie 68 miilonf3w złotych na remont tego tupolewa (trzeci z kolei!), gdy za 75 miilonf3w dolarf3w (trzy razy więcej niż remont) można kupić NOWEGO airbusa a319, jakim lata np. Angela Merkel !!!

iBQRIrwgtg | dodał: anonimowy  Czwartek, 29 Listopad 2012 20:37

zH8VZ7 gnejshzeniiu

CPJLCCefZfXsUMpM | dodał: anonimowy  Piątek, 30 Listopad 2012 10:38

Hej! Polecam lekturę , knntrekoie niedopowiedzenia prawdy. Łąkowe śmietankowe i 3/4 osf3b dopowiada sobie masło! . A to masło nie jest, bo masło musi mieć minimum 82-83% tłuszczu. Jest więc to margaryna lub miks maślany mimo, że sugeruje się inaczej.Zgadzam się, że bywa gorzej często udział procentowy tłuszczu jest niższy, a informacja o tym jeszcze bardziej ukryta. Ale nie zmienia to faktu że mamy tu do czynienia z manipulacją. Sprzedaje się margarynę, a sugeruje, że pełnowartościowe masło. Jeśli mi nie wierzysz polecam przeszukanie stron internetowych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta i poczytanie sobie, ile kar nałożyli na producentf3w miksf3w maślanych stosujących identyczny wybieg? Jeśli to nie byłoby oszustwo, to za co byłyby te kary?

xDJrpRYwPrePKxhqq | dodał: anonimowy  Piątek, 30 Listopad 2012 13:10

Y3xdFn moldzislnons

m1i4e5ws | dodał: anonimowy  Niedziela, 14 Maj 2017 16:29

wh0cd1277743 cialis price comparison

rbkeesi3 | dodał: anonimowy  Poniedziałek, 29 Maj 2017 05:29

wh0cd182580 antabuse pills

rzdwzkg0 | dodał: anonimowy  Niedziela, 18 Czerwiec 2017 13:53

wh0cd940343 buy celebrex medrol 16mg

sbqf7ujr | dodał: anonimowy  Środa, 12 Lipiec 2017 14:44

wh0cd275274 toradol pill form phenergan levaquin enalapril hydrochlorothiazide flagyl anafranil wellbutrin xl 150

0dv0xmw3 | dodał: anonimowy  Niedziela, 17 Wrzesień 2017 08:24

as explained here

phejyfqx | dodał: anonimowy  Środa, 20 Wrzesień 2017 04:45

Full Report

apwkpdvz | dodał: anonimowy  Czwartek, 21 Wrzesień 2017 12:19

pay day loans

ncooxwrr | dodał: anonimowy  Piątek, 22 Wrzesień 2017 03:51

payday loans

xoubomua | dodał: anonimowy  Piątek, 22 Wrzesień 2017 19:21

sex chat

pyvjteck | dodał: anonimowy  Sobota, 23 Wrzesień 2017 11:56

Continue Reading custom essay writing service

bjrhcnpx | dodał: anonimowy  Wtorek, 26 Wrzesień 2017 18:27

chat sex

jhhmndcn | dodał: anonimowy  Wtorek, 31 Październik 2017 23:26

free webcam porn webcam sex webcam sex sex webcam

chemkbov | dodał: anonimowy  Czwartek, 07 Grudzień 2017 03:12

essay writing service essay writing service essay writing service review essay writing service

cottqqpl | dodał: anonimowy  Sobota, 09 Grudzień 2017 20:27

erotic chat rooms show girls free chat rooms live sex chat

jvhunfdo | dodał: anonimowy  Wtorek, 19 Grudzień 2017 15:49

payday loans for bad credit cash loan payday loans for bad credit click here

reoggpka | dodał: anonimowy  Środa, 20 Grudzień 2017 01:13

buy essays college essay help college essays college essays

hmiwtjxd | dodał: anonimowy  Wtorek, 26 Grudzień 2017 04:12

auto insurance quotes auto insurance quotes e insurance auto auto insurance quotes texas

rrswluqf | dodał: anonimowy  Czwartek, 11 Styczeń 2018 03:36

college essays do my history homework college essay help do my english homework

ajllijzb | dodał: anonimowy  Czwartek, 18 Styczeń 2018 01:57

no fax payday loan medical loans hassle free payday loans payday loan

otkzhkzl | dodał: anonimowy  Poniedziałek, 29 Styczeń 2018 01:31

payday advance payday advance payday advances fast cash advance

akkyuuwj | dodał: anonimowy  Środa, 07 Luty 2018 08:42

fast cash advance fast cash advance advance payday loan payday loans lenders

igrfkhqd | dodał: anonimowy  Piątek, 09 Luty 2018 07:26

fast cash advance payday advance payday advance fast cash advance

adcgmewt | dodał: anonimowy  Wtorek, 27 Luty 2018 06:32

essays write essays are college essays in mla application essays
 
Tytuł:
Treść:
CAPTCHA Image
Przepisz kod z obrazka

 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego