Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Piłkarze Lecha na badaniach

Wtorek, 19 Czerwiec 2012 15:53
Piłkarze Lecha na badaniach
Wtorek dla piłkarzy poznańskiego Lecha upłynął pod znakiem badań. Podopieczni Mariusza Rumaka dzień rozpoczęli od badań krwi i pomiarów tkanki na Akademii Wychowania Fizycznego.

Potem lechici przybyli do kliniki Rehasport. Tu podzieleni na grupy przechodzili najpierw badania FMS. - Przede wszystkim badamy siłę i zakres ruchu każdego z piłkarzy. Przez takie ćwiczenia jak przysiad, pompka czy przyklęk oceniamy ogólne funkcjonowanie organizmu, jego podatność na kontuzje oraz to, w jaki sposób może on się zachować w różnych sytuacjach boiskowych - tłumaczy fizjoterapeuta Rafał Hejna.

Następnie poznaniacy udali się na drugą salę, gdzie kolejno przechodzili badania na platformie dynamometrycznej MTD oraz systemach Delos Riva Test oraz Biodex System Pro 3. - Tu skupiamy się na kończynach dolnych, zwłaszcza na mięśniach zginających i prostujących kolano. Sprawdzamy, czy siła jest właściwa względem masy ciała każdego z graczy. Sprawdzamy też, w jaki sposób zawodnik kontroluje swoje ciało, czy prawa i lewa strona są kontrolowane tak samo - dodaje Rafał Hejna.

W środę podopieczni Mariusza Rumaka powrócą do treningów na boisku. Zajęcia zaplanowano na godzinę 11:00 we Wronkach.

(lechpoznan.pl/ASInfo)

Źródło: asinfo


Tagi:

Podziel się linkiem

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 1  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.86  

7f751dv9 | dodał: anonimowy  Piątek, 23 Czerwiec 2017 23:12

wh0cd571492 Advair Diskus
 
Tytuł:
Treść:
CAPTCHA Image
Przepisz kod z obrazka

 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego