Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Lech ogrywa Zagłębie

Niedziela, 21 Kwiecień 2013 22:43

W niedzielnym meczu 23. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań pokonał 3:1 Zagłębie Lubin. Mecz ten, jak wyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Rumak był szczególny dla jego zawodników w wielu aspektach.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił Luis Henriquez, który na porannym treningu otrzymał przykrą informację o śmierci ojca i udał się samolotem do Panamy. Gospodarze pragnęli więc zagrać dla swojego kolegi z drużyny, lecz wyszli na to spotkanie zdecydowanie zbyt mało skoncentrowani.

Już w 5 minucie gola dla przyjezdnych zdobył bowiem w dziwnych okolicznościach Szymon Pawłowski. Pomocnik Zagłębia posłał wysoką piłkę w pole karne miejscowych, a fatalny błąd popełnił Burić, który interweniował niczym bramkarz piłki ręcznej, a piłka obok niego wtoczyła się do bramki.

Po kilkunastu minutach mieliśmy już jednak remis na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Dobre zagranie ze środka pola od Murawskiego przepuścił między nogami Hamalainen, a futbolówka trafiła do Lovrencsicsa, który nie miał problemów z pokonanie bramkarza Zagłębia.

W 32 minucie gry, „Kolejorz” wyszedł na prowadzenie, a ładną bramkę z dystansu zdobył aktywny w tym spotkaniu Fin, Kasper Hamalainen.

Po przerwie to „Miedziowi” dominowali na boisku, jednak swoje doskonałe okazję zmarnowali Pawłowski oraz wprowadzony w przerwie Horvath.

Wynik w 87 minucie spotkania ustaliła legenda Lecha, 41-letni Piotr Reiss, tym sam napastnik Lecha został najstarszym strzelcem w Ekstraklasie.

Dzięki temu zwycięstwu Lech umocnił się na drugiej pozycji, jednocześnie pozostając w walce o mistrzostwo kraju tracąc do warszawskiej Legii cztery oczka.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 3:1 (2:1)

0:1 Pawłowski 5 min.

1:1 Lovrencsics 16 min.

2:1 Hamalainen 32 min.

3:1 Reiss 87 min.

Żółte kartki: Trałka, Możdzeń, Djurdjević – Lech, Bilek, Vidanov - Zagłębie

Lech Poznań: Burić – Ceesay, Kamiński, Djurdjević, Wołąkiewicz, Trałka, Murawski, Lovrencsics, Hamalainen (Reiss 77’), Ubiparip (Możdżeń 59’) – Ślusarski (Teodorczyk 59’)

Zagłębie Lubin: Gliwa – Vidanov, Rymaniak (Horvath 46’), Tunchev, Cotra, Błąd (Abwo 73’), Bilek, Rakowski (Hanzel 46’), Jeż, Pawłowski, Papadopulos