Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Mistrz Szkocji pokonany w Kazachstanie

Środa, 21 Sierpień 2013 10:26

W żadnym z wtorkowych pierwszych spotkań IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów nie brakowało emocji. Ostatnia faza przebiegała pod znakiem efektownej bramki Antoine'a Griezmanna, hat-tricka Szirokowa i samobójczego trafienia Degry. Jednak...

Na pierwszy ogień poszli Szachtior Karaganda i Celtic Glasgow, który sensacyjnie przegrał aż 0:2! Celtowie upokorzeni, a Kazachowie coraz bliżsi awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zdobywcą pierwszego, otwierającego spotkanie gola był Andrej Finonczenko. W 12. minucie spotkania błąd popełnił Charles Mulgrew, co idealnie wykorzystał pochodzący z Karagandy napastnik, wbijając futbolówkę do siatki. W 77. minucie Szachtior wymierzył drugi i ostatni cios. Głową piłkę do siatki skierował wówczas Siergiej Kiżniczenko, ustalając wynik spotkania.

Z kolei Viktoria Pilzno, stawiana w roli faworyta, pokonała Maribor 3:1. Spotkanie rozpoczęło się od dość łatwego wyjścia na prowadzenie Czechów. Już w 9.minucie piłkę dośrodkowywał Darida, a bramkę zdobył Cisovsky. Do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian. 13 minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Czesi znów zaatakowali. Skutecznie. Darida ładnym strzałem pokonał bramkarza gości, dając tym samym zespołowi już dwubramkowe prowadzenie. Mariborowi dopiero w 66. minucie udało się zdobyć bramkę kontaktową. Dobrym strzałem popisał się Mejac, który dał Słoweńcom nadzieję na awans. Gdy już wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 2:1, w jednej z nielicznych akcji z kontry czeskiej drużyny Rajtoral podawał do Durisa, a ten wślizgiem umieścił piłkę w siatce i tym samym ustalił wynik na 3:1 dla gospodarzy.

Zenit Sankt Petersburg nie dał większych szans portugalskiemu rywalowi. Rosjanie ograli Paços de Ferreira 4:1. Pierwszy gol dla Zenitu padł w 27. minucie, kiedy to Roman Szirokow pewnym strzałem prawą nogą wyprowadził gości na prowadzenie. Jednak dopiero druga połowa dostarczyła większych emocji. W 58. minucie André Leão pokonał bramkarza rywala. Dwie minuty później Rosjanie znów wyszli na prowadzenie. Znów autorem trafienia był Szirokow, asystę znów zaliczył Danny. W 85. minucie Zenit prowadził już 3:1. Dobrze z rzutu wolnego przymierzył Kierżakow, piłka odbiła się od poprzeczki i nieszczęśliwie interweniującego Degry, który zaliczył samobójcze trafienie. W końcówce spotkania trzecie swoje trafienie w tym meczu zanotował Szirokow, który kapitalnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza rywala.

Coraz bliżej awansu jest także hiszpański Real Sociedad, który pokonał na wyjeździe Olympique Lyon 2:0. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale to Realowi w 17. minucie udało się wyjść na prowadzenie po niezwykle efektownym strzale nożycami Antoine'a Griezmanna. Druga część rozpoczęła się od kolejnego cudownego trafienia i znów był to gol dla przyjezdnych. Tym razem do siatki trafił Haris Seferović, który strzałem z powietrza z odległości 30 metrów nie dał szans Anthony'emu Lopesowi, pozbawiając Francuzów marzeń o dobrym rezultacie.

Za to po bardzo zaciętym spotkaniu AC Milan zremisował z PSV Eindhoven 1:1. Już w 15. minucie dośrodkowanie Ignazio Abate bez większych problemów wykorzystał El Shaarawy. Gracze PSV skutecznie odpowiedzieli dopiero w 60. minucie, kiedy pomylił się Abbiati, źle oceniając strzał Jeffrey'a Brumy. Golkiper „Rossonerich" odbił piłkę przed siebie, do której dopadł Matavz i uderzeniem głową wyrównał stan gry. Trafienie nieco uskrzydliło zespół z Holandii, jednak nie na tyle, aby zdobyć jeszcze jedną bramkę, która dałaby prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się remisem.

W środę do walki o awans ruszają kolejne drużyny. O 20:45 swoje mecze rozegrają: