Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Legia Warszawa bardzo bliska awansu

Czwartek, 22 Sierpień 2013 09:13

Środowe mecze eliminacji do Ligi Mistrzów nie zawiodły kibiców. Dwa remisy, coraz bliższy awansu Arsenal i FC Basel z czterema bramkami w Razgradzie.

Szwajcarska ekipa rozgromiła Łudogorec 4:2, co daje im spore szanse na awans do fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Goście objęli prowadzenie już w 12 minucie, kiedy to Salah celnym strzałem pokonał Vladislava Stoyanova. Na szczęście gospodarzom udało się dość szybko wyrównać. W 23 minucie Marcelinho doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie spotkania kibice Łudogorca mogli cieszyć się z prowadzenia. W 50 minucie Ivan Stoyanov uprzedził Sommera i gospodarze zdobyli przewagę. Goście za wszelką cenę starali się wyrównać. Wystarczyło 9 minut od ostatniego gola, aby Salah skorzystał z podania Diaza i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Piłkarze FC Basel szli za ciosem. W 64 minucie Sio przyjął piłkę po podaniu Stockera i posłał piłkę wprost do bramki rywala. W 83 minucie Salah został sfaulowany w polu karnym przez Caiçarę. Zawodnik Łudogorca ujrzał czerwoną kartkę, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Po chwili Schär wykorzystał rzut karny i tym samym ustalił wynik spotkania.

Za to pojedynek na Veltins Arena przyniósł niemałą niespodziankę. Faworyzowane Schalke 04 tylko zremisowało na własnym obiekcie 1:1 z PAOKiem Saloniki. Zdobywcą pierwszej bramki dla gospodarzy był Jefferson Farfan, który w 31. minucie dokładnym mierzonym uderzeniem z pierwszej piłki trafił tuż przy prawym słupku. Druga połowa również przebiegała zdecydowanie pod dyktando niemieckiego zespołu, ale i Grecy nieznacznie poprawili swoją grę. Jedna składna akcja PAOKu przyniosła wyrównanie, gola po strzale z dystansu zdobył Miroslav Stoch.

Spore zaskoczenie zafundowała także Austria Wiedeń, która pokonała Dinamo Zagrzeb 2:0. Pierwsza połowa obfitowała w faule, ale to dopiero druga wpłynęła na losy awansu. W 68. minucie piłkarze Austrii Wiedeń po dograniu piłki przez Juna i strzale Leovaca prowadzili 1:0. W 71. minucie na boisku pojawił się Rukavina, który okazał się antybohaterem tego spotkania po tym, jak kopnął Rogulja i otrzymał czerwoną kartkę, przebywając na placu gry zaledwie kilkanaście sekund. Piłkarze Austrii Wiedeń w najlepszy możliwy sposób wykorzystali okazję i strzelili gospodarzom kolejną bramkę. Stanković mierzonym strzałem pokonał golkipera gospodarzy, po tym jak dostał dobre podanie od Kocha.
     Z kolei kibice „Kanonierów" mogą być już raczej spokojni o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Arsenal Londyn bez większych problemów pokonał Fenerbahce3:0. Pierwsza połowa spotkania obfitowała w wiele groźnych sytuacji po jednej i po drugiej stronie boiska, lecz żadna z nich nie zakończyła się celnym strzałem. Dopiero w drugiej części Kieran Gibbs dał prowadzenie angielskiemu zespołowi. 13 minut później przewagę powiększył Ramsey, uderzając prosto w bramkę z 20. metrów. W 76. minucie w polu karnym po starciu z Michalem Kadlecem upadł Walcott. Sędzia nie wahał się ani chwili i podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Giroud i pewnym strzałem w lewy górny róg pokonał po raz trzeci Volkana Demirela.

Jednak najważniejszy mecz dla polskich kibiców rozegrał się pomiędzy Legią Warszawa a Steauą Bukareszt. Co prawda mecz zakończył się remisem 1:1, ale to pierwszy i zarazem bardzo ważny krok ku fazie grupowej Ligii Mistrzów. Wynik spotkania otworzył dopiero w 34. minucie Piovaccari, który w sytuacji sam na sam pokonał słowackiego bramkarza. Gospodarze prowadzili aż do końca pierwszej połowy, ale los szybko wynagrodził piłkarzy Legii, którym nadziei na pewno nie brakowało. Już w 53. minucie spokojna gra polskiej drużyny przyniosła kontrę, po której do bramki trafił rozpędzony jak zawsze Jakub Kosecki. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, więc w rewanżowym spotkaniu w Warszawie Legii wystarczy tylko bezbramkowy remis. Czy polska drużyna po 17 latach awansuje znów do fazy grupowej? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już we wtorek 27 sierpnia.

Podsumowanie IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów:

Olympique Lyon – Real Sociedad 0:2 (0:1) Griezmann 17', Seferović 49'

Szachtior Karaganda – Celtic Glasgow 2:0 (1:0) Finonczenko 12', Kiżniczenko 77'

Viktoria Pilzno – Maribor 3:1 (1:0) Cisovsky 8', Darida 58', Duris 90' - Mejac 66'

PSV Eindhoven – AC Milan 1:1 (0:1) Matavz 60' – El Shaarawy 15'

FC Paços de Ferreira – FC Zenit Sankt Petersburg 1:4 (0:1) Leão 58' - Szirokow 27', 60', 90' , Degra 85' (samobój)

Dinamo Zagrzeb – Austria Wiedeń 0:2 (0:0) Leovac 68', Stanković 75'

Łudogorec Razgrad – FC Basel 2:4 (1:1) Marcelinho 23', Ivan Stoyanov 50' – Salah 12' 59', Sio 64', Schär 84'(k.)

Fenerbahce Stambuł – Arsenal Londyn 0:3 (0:0) Gibbs 51', Ramsey 64', Giroud 77'

Steaua Bukarest – Legia Warszawa 1:1 (1:0) Piovaccari 34' – Kosecki 53'

FC Schalke 04 – Paok Saloniki 1:1 (1:0) Farfan 31' – Stoch 73'

Źródło: ligamistrzow.com

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 47  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.95

Legia | dodał: Lechita II  Czwartek, 22 Sierpień 2013 12:54

No,blisko.Ale w rewanżu trzeba zagrać od początku agresywnie,zapomnieć o pierwszej połowie w Bukareszcie.

| dodał: YOGI  Czwartek, 22 Sierpień 2013 17:54