Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Wisła przy komplecie publiczności wygrywa z Legią!

Poniedziałek, 07 Październik 2013 20:02

Wisła Kraków w dalszym ciągu pozostaje niepokonaną drużyną w T-Mobile Ekstraklasie. „Biała Gwiazda” w hicie 11 kolejki pokonała na własnym terenie Legię Warszawa 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Paweł Brożek.

Obie ekipy do tego pojedynku podchodziły osłabione. Większe ubytki w składzie miała Legia, która musiała radzić sobie bez Radovica, Koseckiego i Kuciaka. W szeregach gospodarzy nie mogli zagrać Nalepa, który pauzował za żółte kartki oraz Marco Jovanović. Do ostatnich chwil ważyły się losy Pawła Brożka.

Początek rywalizacji należał do przyjezdnych z Warszawy. Podopieczni Jana Urbana próbowali atakować bramkę Miśkiewicza, jednak robili to bardzo nieskutecznie. Najpierw dogodną sytuację zmarnował Dwaliszwlili, a chwilę potem nie popisał się Michał Żyro, który zupełnie nie przypomina piłkarza z poprzednich sezonów, zatracił on wszystkie atuty, które czyniły z niego zawodnika, o którego pytał nawet selekcjoner reprezentacji.

Po naporze gości, Wisła próbowała odegrać się, ale Stjepanović po strzale z rzutu wolnego trafił w mur, a próbujący finalizować całą akcję Brożek znalazł się na spalonym. W 13 minucie ponownie gorąco zrobiło się pod bramką Legii, ale prostopadłe podanie Łukasza Garguły nie znalazło adresata.

W 20 minucie na potężny strzał z 25 metrów zdecydował się Łukasz Brzyski, jednak strzał byłego gracza Polonii Warszawa minimalnie minął bramkę Michała Miśkiewicza. Dosłownie kilkanaście sekund później swój ciąg na bramkę zaprezentował Gordan Bunoza, który fantastycznym rajdem minął kilku zawodników Legii i dograł do lepiej ustawionego Pawła Brożka, ten jednak źle przyjął piłkę i cała akcja spaliła na panewce.

W 33 minucie kibice, którzy licznie przybyli na stadion Wisły (dokładnie 32 458 widzów) mogli zobaczyć najładniejszy strzał i za razem najładniejszą paradę tego spotkania. Fantastycznym uderzeniem z okolic linii pola karnego z półobrotu popisał się Brzyski. Niestety dla Legionisty piłka leciała w środek bramki i bez problemów poradził sobie z nią Michał Miśkiewicz.

Pierwsza połowa mogła zakończyć się fantastycznie dla gości, ale na cztery minuty przed gwizdkiem sędziego potężną bombę z dystansu Brozia zablokował w ostatniej chwili Osman Chavez.

Po zmianie stron większą przewagę osiągnęli gospodarze, którzy już po kilku minutach mogli prowadzić, jednak stu procentowej sytuacji nie wykorzystał Rafał Boguski, który z najbliższej odległości nie potrafił pokonać Wojciecha Skaby.

Wejście smoka mógł zaliczył Donald Guerrier, który tuż po tym jak pojawił się na boisku, mógł wpisać się na listę strzelców, ale strzał Wiślaka ,,szczupakiem” z łatwością obronił golkiper Wojskowych. Od pierwszych sekund Honduranin pokazywał wielką ochotę do gry, co na pewno cieszyło Franciszka Smudę, który przywiązuje do tego bardzo dużą wagę.

Sytuacji nie brakowało, szwankowała jednak skuteczność. Wyłamał się z tego, dopiero w 82 minucie Paweł Brożek, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Łukasza Garguły i z wielkim spokojem posłał piłkę koło bezradnego w tej sytuacji Wojciecha Skaby.

Od tej chwili Wisła już w pełni kontrolowała wynik spotkania i ostatecznie zapisała kolejne punkty na swoim koncie, dzięki temu ,,Biała Gwiazda” awansowała na trzecie miejsce w tabeli i nadal jest jedyną niepokonaną ekipą w T-Mobile Ekstraklasie, przy okazji Wiślacy zniwelowali stratę do Legii, która jest liderem, do 3 punktów. Dla Wojskowych porażka z Wisłą była trzecią w tym sezonie.

Warto zaznaczyć, że po tym spotkaniu doczekaliśmy się w końcu Polaka (napastnika), który razem z Marco Paixão (Śląsk Wrocław), Radovicem(Legia Warszawa) oraz Višņakovsem (Widzew Łódź), przewodzi w klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. Bramka z Legią była dla Pawła Brożka szóstą w tym sezonie.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0 (0:0)

1:0 Brożek 82’

Wisła Kraków: Miśkiewicz – Burliga, Głowacki, Chavez, Bunoza – Stjepanović, Chrapek (59’ Guerrier), Sarki (59’ Małecki), Garguła, Boguski – Brożek (89’ Stolarski)

Legia Warszawa: Skaba – Brzyski, Junior, Rzeźniczak, Broź – Jodłowiec, Furman (84’ Pinto), Żyro (84’ Wawrzyniak), Łukasik, Ojamaa (46' Kucharczyk) – Dwaliszwili

Mariusz Lesiak

Źródło: własne

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 53  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.99

Legia | dodał: Lechita II  Wtorek, 08 Październik 2013 07:45

Samo posiadanie piłki/39%-61%/wyniku nie daje.

| dodał: YOGI  Wtorek, 08 Październik 2013 20:39

Szkoda ,że nie zagrali Kuciak,Kosecki,Radović i Saganowski a ile znaczą dla oblicza LEGII wszyscy wiedzą

| dodał: adim  Środa, 09 Październik 2013 15:55

)

| dodał: adim  Środa, 09 Październik 2013 15:56

)

)

Ekstraklasa | dodał: ozzy  Czwartek, 10 Październik 2013 17:26

W sobotę z Wisłą nie zagra Messi, CR7, Iniesta i Rooney.. :)

Ekstraklasa | dodał: ozzy  Czwartek, 10 Październik 2013 17:27

Ba.. Vasco i Abbott też nie zagrają..

Ekstraklasa | dodał: ozzy  Czwartek, 10 Październik 2013 17:36

Trzeba mieć jednak nadzieję na przyzwoitą grę Zawiszy.. ot, kibicowska wiara.. ona "umiera" ostatnia..hehe..

Legia | dodał: Lechita II  Czwartek, 10 Październik 2013 19:32

Kryzysik???Chyba nie,niech tylko trener logicznie wystawia :11:.

T-ME | dodał: Lechita II  Czwartek, 10 Październik 2013 19:34

Przerwa na kadrę,czas na szlifowanie formy.

Eliminacje | dodał: Lechita II  Piątek, 11 Październik 2013 10:57

Wśród piłkarzy sami optymiści,ja podchodzę sceptycznie.

Eliminacje | dodał: Lechita II  Piątek, 11 Październik 2013 10:58

Nie zdobędziemy punktu w Charkowie.

Eliminacje | dodał: Lechita II  Piątek, 11 Październik 2013 10:59

Nie wygramy w Anglikami.

Eliminacje | dodał: ozzy  Piątek, 11 Październik 2013 18:15

No, no.. to rzeczywiście sensacyjne prognozy..

Eliminacje | dodał: ozzy  Piątek, 11 Październik 2013 18:16

Nikt by na to nie wpadł..

Eliminacje | dodał: ozzy  Piątek, 11 Październik 2013 18:21

Kolega to chyba jest genialnym wróżbitą..

Eliminacje | dodał: ozzy  Piątek, 11 Październik 2013 18:35

A tak poważnie.. :) może sprawdzić się ten czarny scenariusz.. słyszałem, że Tomaszewski i Domarski odmówili Fornalikowi.. a wiadomo, bez nich nawet remisu nie będzie.. no i kiszka..

Eliminacje | dodał: ozzy  Piątek, 11 Październik 2013 18:40

Chodzi oczywiście o mecz na Wembley..

ozzy | dodał: YOGI  Sobota, 12 Październik 2013 22:35

To macie przeje...ane ,że wymienieni gracze nie zagrają z Wisłą(z nimi też w plecy)

| dodał: YOGI  Sobota, 12 Październik 2013 22:38

Co do meczu w Charkowie to wcale nie było takie pewne zwycięstwo Ukrainy no ale jakieś typowania mogą być przed meczem i czasem uda się trafić

| dodał: YOGI  Sobota, 12 Październik 2013 22:41

Jak dla mnie POLSKA zaskoczyła mnie pozytywnie tylko żal niewykorzystanych okazji i koszmarny błąd dobrze grającego do tego momentu Wojtkowiaka

YOGI | dodał: ozzy  Poniedziałek, 14 Październik 2013 17:41

Dzięki za miłe słowa.. hehe.. widzę, że na kibiców Legii zawsze można liczyć..

| dodał: ozzy  Poniedziałek, 14 Październik 2013 17:44

Ja uważam wręcz przeciwnie.. nie potrafimy wygrać z żadnym poważnym przeciwnikiem..

| dodał: ozzy  Poniedziałek, 14 Październik 2013 17:45

2 wygrane z San Marino i 1 z Mołdawią to żenada..

Eliminacje | dodał: Lechita II  Poniedziałek, 14 Październik 2013 22:52