Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Polska - Grecja U-21 3:1: Trzy gole Milika, awans coraz bliżej

Środa, 20 Listopad 2013 11:00

Młodzieżowa Reprezentacja Polski pokonała w meczu eliminacyjnym MME 2015 Grecję 3:1. Bohaterem tego spotkania został Arkadiusz Milik, który ustrzelił hat-tricka. Dzięki tej wygranej „Biało Czerwoni" utrzymali pozycję lidera w swojej grupy.

Spotkanie z Grecją było dla podopiecznych Marcina Dorny ostatnim w tych eliminacjach na własnym terenie, więc „Biało Czerwoni" chcieli pokazać się krakowskim kibicom oraz ustawić się w bardzo dobrym położeniu przed ostatnim mecze eliminacji, który zostanie rozegrany we...wrześniu przyszłego roku.

Polacy od początku chcieli narzucić swój styl gry. W 12. minucie pierwszą groźną akcję stworzyli "Biało-czerwoni", ale po wymianie piłki na jeden kontakt pomiędzy Milikiem i Zielińskim, ten pierwszy w sytuacji sam na sam strzelił ponad poprzeczką.

Z minuty na minutę coraz większą przewagę zyskiwali goście, jednak brakowało im wykończenia. W 14 minucie Dimitris Diamantakos z impetem wpadł na interweniującego Jakuba Szumskiego. Zrobiło się spore zamieszanie, na szczęście polskiemu bramkarzowi nic się nie stało, a Grek za ostry atak został ukarany żółtą kartką.

Polacy odżyli w 26 minucie. Fantastycznym podaniem popisał się Michał Chrapek, ale w ostatniej chwili Milika uprzedził Sokratis Dioudis.

W 39. minucie wyszliśmy na prowadzenie, jednak sędzia uznał, że walczący o górną piłkę Bartłomiej Pawłowski sfaulował rywala i nakazał Grekom wznowić grę od rzutu wolnego.

Jeszcze tuż przed przerwą mieliśmy dobrą okazję z rzutu wolnego, ale strzał Dominika Furmana powędrował nad poprzeczką bramki.

Na pierwszą akcję po zmianie stron czekaliśmy do 50 minuty, kiedy to lewą stroną przedarł się Paweł Wszołek i dośrodkował do wbiegającego Pawłowskiego. Zawodnik Malagi próbował zdobyć bramkę piętą, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

W 61 minucie po raz pierwszy z krzesełek zerwali się kibice, po tym jak z bliska piłkę do siatki wpakował Milik i wyprowadził Polaków na prowadzenie. Zdezorientowali Grecy od razu rzucili się do ataków, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce Szumskiego.

Kwadrans przed końcem powinno być 2:0, ale Milik trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później napastnik Reprezentacji Polski pokazał, że ma niebywały instynkt strzelecki. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Lewandowski, jednak Dioudis wyciągnął się jak struna i odbił futbolówkę. Zrobił to na tyle niefortunnie, że ta trafiła wprost na wbiegającego Milika, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem jej w siatce i mieliśmy 2:0.

Po tym trafieniu wydawało się, że „Biało Czerwoni" będą już do końca kontrolować przebieg gry. Niestety w 84. minucie rezerwowy Nikos Karelis mierzonym strzałem z narożnika pola karnego zdobył bramkę kontaktową.

Pięć minut później Polacy mogli stracić to na co pracowali przez praktycznie cały mecz. W polu karnym przewrócił się Ksarelis, sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Giannis Potouridis, jednak kapitan Greków przestrzelił.

Goście nie zaprzestali atakować i raz po raz zagrażali bramkę Szumskiego, jednak Polacy bardzo mądrze się bronili i wyprowadzali kontry. Jedna z nich przyniosła zamierzony efekt i „Biało Czerwoni" dobili swoich rywali. W piątej minucie doliczonego czasu gry swojego trzeciego gola w tym meczu strzałem zza pola karnego strzelił Milik.

Wynik ostatecznie nie uległ już zmianie i Polacy dopisali do swojego konta kolejne 3 punkty. Do zakończenia eliminacji Polakom pozostał już tylko jeden mecz. 9 września 2014 roku zagrają na wyjeździe z Grecją.

Przypomnijmy, że awans do fazy play off wywalczą mistrzowie 10 grup, a także cztery drużyny z największą liczbą punktów z drugich miejsc. Te 14 zespołów utworzy siedem par, a ich zwycięzcy (plus gospodarz) zagrają w turnieju finałowym ME.

Polska - Grecja 3-1 (0-0)

Milik (61., 78., 90.+5)) - Karelis (84.).

Polska: Szumski - Janicki, Golla, Kamiński, Dziwniel - Chrapek (90.+3 Dąbrowski), Furman - Wszołek, Zieliński (86. Wolski), Pawłowski (77. Lewandowski) - Milik.

Grecja: Dioudis - Kitsiou, Triantafyllopoulos, Bougaidis, Potouridis - Lagos - Mavrias, Bouchalakis (84. Siopis), Kolovos (78. Karelis), Gianniotas - Diamantakos(75. Vellios).

Źródło: własne

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 43  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.91

U-21 | dodał: Lechita II  Środa, 20 Listopad 2013 20:40

Jeszcze przeciwnicy muszą pogubić punkty w meczach miedzy sobą.

U-21 | dodał: Lechita II  Środa, 20 Listopad 2013 20:42

Chyba czas dla wielu w pierwszej kadrze,szczególnie po ostatnich występach reprezentacji.

Kadra | dodał: Lechita II  Czwartek, 21 Listopad 2013 11:43

W zasadzie szkoda pisać......

U-21 | dodał: Lechita II  Czwartek, 21 Listopad 2013 11:44

Długa przerwa,mecz o punkty dopiero we wrześniu.

U-21 | dodał: Lechita II  Czwartek, 21 Listopad 2013 11:45

Może do tego czasu wszystko sie wyjasni.

T-ME | dodał: Lechita II  Piątek, 22 Listopad 2013 10:12

Po przerwie na kadrę rusza karuzela piłkarska.

T-ME | dodał: Lechita II  Piątek, 22 Listopad 2013 10:13

Kto ten czas wykorzystał najlepiej okaże się od piątku do poniedziałku.

T-ME | dodał: Lechita II  Piątek, 22 Listopad 2013 10:15

Bez niespodzianek zapewne się nie obejdzie.

| dodał: YOGI  Sobota, 23 Listopad 2013 22:04

Należy jeszcze podkreślić talent MILIKA

| dodał: YOGI  Sobota, 23 Listopad 2013 22:06

Niedawno była tu dyskusja czy zasługuje na wyjazd do Leverkusen teraz daje odpowiedź,że wykorzystuje szansę

| dodał: YOGI  Sobota, 23 Listopad 2013 22:08

Cieszymy się z tego zwycięstwa i hat-tricka ale w duchu myślimy aby dołączył do Lewandowskiego w kadrze seniorskiej

| dodał: donarturro  Niedziela, 24 Listopad 2013 11:31