Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

T-ME: Niezawodny Paweł Brożek daje zwycięstwo Wiśle!

Piątek, 22 Listopad 2013 08:06

W drugim piątkowym spotkaniu 17. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków pokonała przed własną publicznością Koronę Kielce 1:0 (0:0). Decydujący cios zadał w 86 minucie Paweł Brożek, dla którego było to ósme trafienie w tym sezonie.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Już w drugiej minucie swoją szansę miał Michał Chrapek, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Całką akcję próbował jeszcze zamykać Gordan Bunoza, ale strzał obrońcy Wisły okazał się niecelny.

8 minut później swoją pierwszą groźną akcję zawiązała Korona, ale MIchał Miśkiewicz zażegnał niebezpieczeństwo uprzedzając MIchała Janotę. Krakowianie szybko chcieli odpowiedzieć, ale drugi strzał aktywnego od początku Chrapka nie znalazł drogi do bramki, choć golkiper gości miał spore problemy ze skuteczną interwencją.

Wisła miała przewagę jednak brakowało ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. W 20 minucie po raz pierwszy głośno zrobiło się na trybunach, ponieważ tuż przed polem karnym faulowany został Paweł Brożek. Gospodarze nie skorzystali jednak z dogodnej szansy.

W 28 minucie jeszcze lepszą sytuację na zmianę rezultatu miał Guerrier, jednak Haitańczyk, który wyszedł sam na sam z Małkowskim był na pozycji spalonej. Sto dwadzieścia sekund później kolejną akcję przeprowadziła Wisła, ale najpierw strzał Guerriera został zablokowany, a chwilę później piłka po przewrotce Garguły minęła w znacznej odległości bramkę Małkowskiego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Brożek, który minął dwóch środkowych obrońców Korony, lecz zamiast strzelić, podał bramkarzowi gości futbolówkę wprost do rąk.

W 49. minucie byliśmy świadkami największej kontrowersji w tym meczu. Małkowski wybiegł przed pole karne i odbił piłkę ręką, za co powinien obejrzeć czerwony kartonik. Arbiter oszczędził jednak bramkarza gości i pokazał mu zaledwie „żółtko”.

Korona powoli wchodziła w drugą połowę. W 55 minucie próbowała zagrozić bramce Miśkiewicza, jednak uderzenie Kiełba nie sprawiło żadnych problemów bramkarzowi „Białej Gwiazdy”.

W 72. minucie cały stadion wstrzymał oddech, bowiem świetne podanie Golańskiego na bramkę próbował zamienić Sylwestrzaka. Zawodnik Korony nie pomylił się o wiele, futbolówka zaledwie o centymetry minęła słupek Miśkiewicza. Trzy minuty później swój talent bramkarski musiał zaprezentować Małkowski, który z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny po mocnym uderzeniu Sarkiego z dystansu.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem do wykonania rzutu wolnego przygotowywał się Garguła. Pomocnik gospodarzy miękko wrzucił piłkę w pole karne, gdzie jak spod ziemi wyrósł Brożek. Napastnik Wisły szpicem buta uprzedził Małkowskiego i bez problemów skierował piłkę do siatki. Dla napastnika „Białej Gwiazdy” było to ósme trafienie w sezonie.

Dla krakowian wygrana w tym spotkaniu była bardzo ważna. Trzy punkty, które Wiślacy mogą sobie dopisać spowodowały, że „Biała Gwiazda” zrównała się punktami z Górnikiem Zabrze. Korona wyjechała z Krakowa z 9 porażką w tym sezonie. Podopieczni Pachety po 17 kolejkach zajmują 13 miejsce, a ich przewaga nad strefą spadkową to na tę chwilę zaledwie trzy punkty.

Wisła Kraków - Korona Kielce 1-0 (0-0)
Paweł Brożek 86’

Wisła: Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Boguski (46. Sarki), Chrapek (80. Piotr Brożek), Stjepanović, Garguła, Guerrier (67. Małecki) - Paweł Brożek.

Korona: Małkowski - Malarczyk (46. Kiełb), Stano, Dejmek, Sylwestrzak - Golański, Jovanović, Janota, Sobolewski, Pylypczuk - Gołębiewski (46. Trytko, 90. Korzym).

Żółte kartki: Łukasz Burliga (38.), Guerrier (63.) oraz Paweł Sobolewski (38.), Małkowski (49.), Dejmek (60.).

Źródło: własne

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 45  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.94

Wisła | dodał: Lechita II  Sobota, 23 Listopad 2013 13:01