Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

T-ME: Wisła wygrywa z Pogonią i wraca na ligowe podium!

Poniedziałek, 16 Grudzień 2013 22:00

Wisła Kraków pokonała na własnym terenie Pogoń Szczecin 2:1 (1:0) w ostatnim spotkaniu T-Mobile Ekstraklasy rozgrywanym w 2013 roku. Dzięki wygranej "Biała Gwiazda" powróciła na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się z kilku minutowym opóźnieniem, bowiem telewizja musiała się uporać z awarią sygnału. Wpłynęło to na piłkarzy, którzy przez długi okres nie potrafili wejść w mecz. Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie Wisła, a dokładniej Łukasz Garguła, który wykorzystał ogromny błąd Wojciecha Golli i wpadł z futbolówką w pole karne gości. Niestety dla kibiców, którzy zjawili się dziś na Reymonta, pomocnik zbyt długo zwlekał z decyzją o ewentualnym strzale lub podaniem do lepiej ustawionego kolegi, przez co swój błąd mógł naprawić Golla.

Chwilę później Wiślacy mieli więcej szczęścia, przełożyło się to od razu na gola. Dośrodkowanie z prawej strony boiska Garguły próbował zamykać Guerrier, Haitańczyk w jakiś niewiarygodny sposób wygarnął piłkę zmierzającą nieuchronnie za linię końcową i jeszcze zagrał! do ustawionego tuż przed bramką Pawła Brożka, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Dla napastnika Wisły było to już 11 trafienie w tym sezonie, dzięki czemu został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Pięć minut przed przerwą "Biała Gwiazda" mogła podwyższyć prowadzenie, ale bardzo mocny strzał Emmanuela Sarkiego nie trafił w światło bramki.

Po przerwie Wisła zmarnowała dwie wymarzone okazje. Najpierw Guerrier znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak Janukiewicz szybko wyszedł z bramki i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później przed bramkarzem gości znalazł się Garguła, jednak i on nie zdołał pokonać bezbłędnego w tej stytuacji Janukiewicza.

Dwie niewykorzystane okazje nie wpłynęły źle na gospodarzy, którzy dalej próbowali atakować. Wisłą dopięła swego w 54 minucie spotkania, kiedy to Burliga najpierw założył siatkę Takafumi Akahoshiemu, a potem sprytnym strzałem pokonał bezradnego już Janukiewicza.

Pogoń nie rezygnowała jednak z ataków, które z minuty na minutę stawały się coraz bardziej niebezpieczne. Gdy wydawało się, że Wisła dalej będzie kontynuować passę meczów bez straconej bramki w polu karnym przewrócił się Marcin Robak, który został sfaulowany przez Michała Miśkiewicza. Arbiter tych zawodów bez namysłu wskazał na "wapno", choć nie ukarał bramkarza żadną kartką. Wydaje się, że sędzia Jarzębak, który popełnił sporo błędów, powinien ukarać dodatkowo golkipera "Białej Gwiazdy" nawet czerwoną kartką. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł sam poszkodowany i mierzonym strzałem wlał do serc zmarzniętych kibiców gości, których w Krakowie zjawiła się zaledwie garstka, nadzieję na choćby jeden punkt na Reymonta.

Sen o remisie mógł spełnić się w 74 minucie, ale potężne uderzenie napastnika szczecinian trafiło zaledwie w poprzeczkę. Po zdobyciu kontaktowego gola "Portowcy" złapali wiatr w żagle i zaczęli częściej stwarzać zagrożenie do bramką Miśkiewicza. Ataki stawały się co prawda coraz groźniejsze, ale najczęściej brakowało w nich podania, które otworzyłoby drogę do bramki.

Ostatecznie Wisła wygrała z Pogonią Szczecin 2:1 (1:0) i powróciła na trzecie miejsce w tabeli ligowej, na którym zostanie przynajmniej do połowy lutego. Pogoń wraca do Szczecina ze świadomością, że ligowe rozgrywki "przezimuje" na 6 lokacie.

Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2-1 (1-0)
Paweł Brożek, Burliga - Robak

Wisła Kraków: Miśkiewicz - Burliga, Głowacki, Jovanović, Piotr Brożek - Sarki (64. Małecki), Stjepanović, Chrapek (83. Boguski), Garguła, Guerrier (90. Stolarski) - Paweł Brożek.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Lisowski (46. Bąk), Golla, Dąbrowski, Lewandowski - Frączczak, Rogalski (61. Ouedraogo), Akahoshi, Ława (61. Kort) , Murayama - Robak.

Źródło: własne

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 52  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.88

T-ME | dodał: Lechita II  Wtorek, 17 Grudzień 2013 16:55