Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

Pogoń remisuje z Jagiellonią

Wtorek, 10 Grudzień 2013 18:07

W 20 kolejce ekstraklasy Pogoń Szczecin grała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok.

Kibice gospodarzy liczyli na przełamanie złej passy, gdyż Pogoń nie wygrała od pięciu meczów. Dwa przegrała, zaś trzy kończyły się remisem 1:1. Jagiellonia z kolei przyjechała do Szczecina na fali sukcesu z zeszłej kolejki, kiedy to pokonała Wisłę Kraków 5:2. Jednak przed meczem w Szczecinie to Pogoń wydawała się być w lepszej sytuacji. Drużyna aspirująca do gry w górnej połowie tabeli, w starciu z Jagiellonią, plasującą się w połowie stawki, nie powinna mieć problemu.

Innego zdania byli eksperci zakłady bukmacherskie nie typowały jednoznacznie faworyta w tym spotkaniu. Mimo to wśród typerów nastroje sprzyjały zwycięstwu Pogoni. Głodni zwycięstwa piłkarze, przed własną publicznością powinni pokazać pełnię możliwości, lecz teoria pozostała teorią. W grze obu zespołów raził brak skuteczności. Mimo wielu wyprowadzanych akcji, nie oglądaliśmy zbyt wielu bramek.

Piłkarze Pogoni Szczecin na początku meczu mieli szansę aby objąć prowadzenie, jednak najpierw sytuacji nie wykorzystał Robak, natomiast później nie sięgnął piłki Golla. Zawodnicy Jagiellonii nie pozostali dłużni. W sytuacji sam na sam z Janukiewiczem, z dziewięciu metrów nie trafił w bramkę Piątkowski. Parę chwil później padły jedyne bramki w tym spotkaniu.

Najpierw dośrodkowanie wykorzystał Mateusz Lewandowski i pokonał bramkarza gości, następnie z rzutu rożnego piłkę wrzucił Quintana, natomiast podanie na bramkę zamienił Ukah. Pierwsza połowa toczyła się potem w rytmie kolejnych zmarnowanych szans przez piłkarzy gospodarzy. Golkipera Jagiellonii nie umieli pokonać ani Quintana, ani Frączczak, ani też Akahoshi.

Druga połowa meczu toczyła się głównie w stronę bramki strzeżonej przez Krzysztofa Barana. Piłkarze Jagiellonii w dużej mierze to właśnie jemu zawdzięczają korzystny rezultat w tym meczu. Gdyby nie kolejne interwencje Barana w drugiej połowie, Pogoń mogła wygrać ten mecz nawet dwoma lub trzema bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a szczecińska seria meczów bez zwycięstwa wydłuża się do sześciu kolejnych spotkań. Jagiellonia natomiast urywa cenny punkt na wyjeździe i z pewnością optymistycznie spogląda na kolejny mecz ligowy z Widzewem, który również boryka się ze słabą passą.

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 45  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 2.89

| dodał: adim  Wtorek, 17 Grudzień 2013 18:54