Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się

T-ME: Legia wygrywa Derby Polski i jest liderem Ekstraklasy!

Czwartek, 29 Październik 2015 22:40

Legia Warszawa pokonała w najciekawiej zapowiadającym się meczu 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisłę Kraków 3-0 (0-0). Bramki na wagę trzech punktów dla „Legionistów” zdobyli Orlando Sá, Ondrej Duda oraz Miroslav Radović.

W rywalizację na wypełnionym do niemal ostatniego miejsca stadionie w Krakowie lepiej weszli gospodarze, którzy już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas dobre podanie od Pawła Brożka na gola mógł zamienić Rafał Boguski, ale uderzenie 30-latka nie znalazło drogi do bramki. Dziesięć minut później znów gorąco zrobiło się pod bramką Legii i znów za sprawą Rafała Boguskiego, który po ładnej wymianie podań z Semirem Štiliciem oddał strzał w kierunku bramki Dusana Kuciaka, ale czujny golkiper Legionistów nie dał się zaskoczyć i sparował piłkę na rzut rożny.

Pierwszą dogodną akcję Legia stworzyła sobie dopiero w 22. minucie dzisiejszej rywalizacji, kiedy to dobre dośrodkowanie Łukasza Brozia na bramkę próbował zamienić strzałem głową Orlando Sá. Na posterunku był jednak Michał Buchalik, który zbił futbolówkę do boku. Zrobił to jednak na tyle nieszczęśliwie, że ta trafiła wprost pod nogi Hélio Pinto, który chciał jeszcze podawać do lepiej ustawionych partnerów, ale zdecydowana interwencja Arkadiusza Głowackiego oddaliła niebezpieczeństwo spod bramki Wisły.

W 36. minucie znów ładną akcję przeprowadziła Wisła, ale po składnej wymianie podań Łukasza Burligi i Semira Stilica ostatecznie strzał Macieja Jankowskiego został zablokowany. Ostatnia akcja pierwszej części online gry należała do Wisły, a dokładniej Macieja Sadloka, który po strzale z rzutu wolnego trafił w mur.

Po zmianie stron Legia zdecydowała się niczym po zjedzeniu odżywki zaatakować swojego rywala wyższym pressingiem i  przyniosło to dość szybko zamierzony efekt, bowiem już w 50 minucie goście z Warszawy objęli prowadzenie. Asystę przy golu zanotował Hélio Pinto, który minął Alana Urygę i zagrał w pole karne do Orlando Sá, ten nie zastanawiał się zbyt długo i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce i dał prowadzenie Legii. Warto jednak zaznaczyć, iż trafienie Portugalczyka nie powinno zostać uznane, ponieważ ten znajdował się na niepodlegającym żadnej dyskusji ofsajdzie.Utrata bramki w dużym stopniu wpłynęła na dyspozycję Wiślaków, którzy od tej chwili nie potrafili odzyskać swojego rytmu, co przełożyło się na brak sytuacji podbramkowych.

Z kreowaniem sobie kolejnych klarownych akcji nie miała natomiast problemu warszawska Legia, która w 68. minucie była bardzo blisko podwyższenia rezultatu. Na listę strzelców mógł, a raczej powinien wpisać się Marek Saganowski, ale uderzenie doświadczonego napastnika zatrzymało się zaledwie na słupku bramki Michała Buchalika.

Wisła przebudziła się dopiero w samej końcówce spotkania, ale uderzenie z dystansu Dariusza Dudki o milimetry minęło bramkę Legii, która gwóźdź do przysłowiowej trumny wbiła "Białej Gwieździe" chwilę później. Kucharczyk rozegrał inteligentnie piłkę na lewo do Ondreja Dudy, który efektownym strzałem pod poprzeczkę pokonał Michała Buchalika. Gdy wydawało się, że Legia wyjedzie z Krakowa z dwubramkowym zwycięstwem na dwójkową akcję, która zupełnie rozbroiła rozbite już szyki gospodarzy, zdecydowali się Miroslav Radović i Marek Saganowski, po czym ten pierwszy z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki i już ostatecznie ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Legii.

Dzięki trzem punktom w Derbach Polski podopieczni Henninga Berga objęli prowadzenie w T-Mobile Ekstraklasie, natomiast Wisła po swojej pierwszej porażce w bieżącym sezonie spadła na drugie miejsce w tabeli i traci do Legii jeden punkt.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:3 (0:0)
Orlando Sa 51’, Duda 90+’, Radović 90+’

Wisła Kraków:
Buchalik – Burliga, Głowacki, Dudka, Sadlok – Garguła (62’ Guerrier), Uryga, Jankowski (72’ Sarki), Stilić, Boguski (87’ Stępiński)– Brożek

Legia Warszawa:
Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Junior, Brzyski – Kosecki (77’ Kucharczyk), Jodłowiec, Saganowski, Vrdoljak, Pinto (80’ Ondrej Duda) – Orlando Sa (87’ Radović)

Żółta kartka:
Broź, Jodłowiec, Saganowski (Legia) Garguła, Burliga (Wisła)
Sędziował:
Szymon Marciniak (Płock)
Widzów:
31 289

Źródło: własne

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!

Ilość komentarzy: 88  | dodaj swój komentarz: Oceń: oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5     Ocena średnia: 3.01

awisza89 | dodał: anonimowy  Sobota, 31 Styczeń 2015 17:29

sprzedarz poco problem gra prawda faza kasa pech ile przegral winny osuch niebledyt legia dupie mirzostowie nigdy puchar kiedys prawda lipia

Hazardzista | dodał: anonimowy  Środa, 28 Październik 2015 13:16

Jak dla mnie to liczy się tylko świetna rozrywka przed moim monitorem, czyli pykanie w darmowe gry hazardowe. A nie tam jakieś sprzedawczyki biegające po boisku

Great muscle mass, endurance, strength and motivation | dodał: anonimowy  Niedziela, 05 Luty 2017 16:12

An increased metabolic rate of fat into muscles conversion will be the second effect you will best muscle enhancers notice after using Probolan 50. By controlling the testosterone and estrogen economy, your body starts natural fat burning and develops pure muscles. squeeze from your muscles