Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Jakie podatki muszą płacić znani piłkarze?

Piątek, 13 Luty 2015 20:33
Jakie podatki muszą płacić znani piłkarze?

Wiele ludzi zapewne zazdrości dochodów jakie mają znani piłkarze. Co miesiąc miliony euro wpływa na ich konto z tytułu gry w piłkę nożną. Jednak nie jest tak kolorowo jakby się wydawało. Przez swoje duże zarobki piłkarze są zmuszeni oddawać większe kwoty do fiskusa.

 

Każdy młody chłopiec marzy o tym, aby zostać sławnym piłkarzem i grać w największych klubach świata. Status takiej gwiazdy wiąże się również z wieloma przywilejami, a szczególnie z wysokimi dochodami. Czasami poprzez restrykcyjne prawo podatkowe w danym kraju taki zawodnik może zapomnieć o połowie swoich zarobków. Idealny rozwiązaniem jest gra w państwach uważanych za raje podatkowe.


Dla najbogatszych obywateli wiele państw przygotowało wysokie progi podatkowe. Szczególnie taką sytuację możemy spotkać w Europie Zachodniej. Jak podaje strona urzadskarbowy24.pl najgorszą sytuację przedstawia się w lidze hiszpańskiej i niemieckiej. Również zawodnicy na co dzień grający w Premier League muszą dużą część swoich zarobionych pieniędzy oddać do fiskusa.

 

Na wyżej wspomnianej stronie możesz zobaczyć jak restrykcyjne podatki wpływają na wynagrodzenia reprezentantów Polski. W takiej sytuacji nasz bramkarz Arsenalu Londyn Wojciech Szczęsny musi zapłacić 45 procentowy podatek dochodowy. Natomiast najlepszy polski napastnik ostatnich lat, Robert Lewandowski (na co dzień grający w Bayernie Monachium) musi oddać ponad 5 milionów ze swojej pensji niemieckiemu fiskusowi.

 

Inna sytuacja przestawia się, gdy zawodnik reprezentuje barwy AS Monaco. Dzięki łaskawemu prawu podatkowemu w Księstwie Monako podatek dochodowy wynosi 0 procent. Mimo, że z tego tytułu zawodnik nie musi oddawać swoich pieniędzy, to jest zobowiązany do uiszczenia trzynasto procentowej składki na poczet ubezpieczenia społecznego.

 

W takich krajach jak Rosja, czy Turcja podatki są, ale bardzo małe. Broniący barw Tereka Grozny, Maciej Rybus musi płacić jedynie 13 procent od swoich dochodów. Występując na co dzień w lidze tureckiej zawodnik jest zmuszony do wpłacenie fiskusowi 12 procent swoich wszystkich zarobków.

 

Wchodząc na stronę http://urzadskarbowy24.pl/ile-podatku-placa-pilkarze-na-swiecie/ możesz także dowiedzieć się jak z tym problemem radzą sobie kluby grające w Chinach, Azerbejdżanie, czy Kazachstanie. Warto także żebyś wiedział jaki próg podatkowy występuje w amerykańskiej Major League Soccer.

 

Życie piłkarza jakby się wydawało nie jest wcale takie łatwe. Codzienne treningi i ciągłe rozjazdy, a do tego horrendalne podatki. Jednak zapewne chciałbyś zarabiać rocznie kilka milionów euro, nawet jeżeli musiałbyś z tego połowę oddać fiskusowi.

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego