Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Wakacje piłkarskiego świata

Piątek, 01 Maj 2015 23:18
Wakacje piłkarskiego świata

W okresie wakacyjnym każdy lubi odpocząć od codziennych obowiązków. Co roku miliony osób z całego świata wybiera się w najdalsze zakątki świata. Wśród tych osób są również piłkarze.


Bycie zawodowym piłkarzem nie jest wcale takie łatwe jak się każdemu wydaje. Masa wyrzeczeń, trzymanie ścisłej diety oraz mordercze treningi są codziennością takich ludzi. Raz do roku po zakończonym sezonie zawodowi gracze muszą odpocząć psychicznie oraz fizycznie od ciągłej nagonki. Nie dotyczy to niestety juniorów uczęszczających do szkoły na co dzień, bowiem w okresie letnim organizowany jest dla nich obóz sportowy.

 

Mimo odpoczynku najgorszym problem piłkarzy w tym momencie są paparazzi, którzy bardzo często wyjeżdżają w miejsca swoich ulubieńców oraz nieustannie ich śledzą. Chowanie po krzakach czy podchody przez fotografów na pewno nie są czymś fajnym dla graczy. Ludzie tacy tylko czekają na potknięcie czy niekontrolowane zachowanie.

 

Bardzo często odwiedzanym przez piłkarzy jest słoneczne Miami gdzie co roku możemy spotkać takie gwiazdy jak Nani czy Radamel Falcao wraz z swoimi partnerkami. Zdziwieniem jest to, że dla Kolumbijczyka futbol nie jest najważniejszy, podczas wakacji można spotkać go na meczach ligi NBA.

 

Aktualny trener Chelsea Jose Mourinho najwidoczniej też musi odpoczywać od ciągłego obmyślania taktyk oraz trenowania zespołu. Podczas ostatnich wakacji można było go spotkać wraz w rodziną w Portugali, na jachcie którego wypożyczenie wcale nie jest tanie.

 

Portugalia jest miejscem często odwiedzanym przez piłkarzy z europejskich klubów. To słoneczne państwo w ostatnim roku zostało odwiedzone przez sławy takie jak Steven Gerrard, Andre Villas – Boas czy John Terry. Ten ostatni wypożyczył wartą 400 tysięcy funtów łódź. Z różnych stron możemy usłyszeć pogłoski, że jest on zdecydowany aby kupić sobie taką na własność.

 

Ibiza zaś jest doskonałym miejscem dla piłkarzy imprezowiczów. Wiele razy odpoczywały tam gwiazdy pokroju Wesley Sneijdera, Cesca Fabregasa czy Javiera Mascherano. W miejscowości tej znajduje się bardzo dużo klubów oraz dyskotek, są to idealna miejsca aby się wyszaleć.

 

Często warto przeglądać profile piłkarzy na twitterze czy instagramie. Możemy znaleźć tam wiele ciekawych zdjęć z ich prywatnego życia.


Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego