Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Stadion Narodowy

Wtorek, 02 Czerwiec 2015 12:54
Stadion Narodowy

Jeszcze niedawno mówiono, że stadion narodowy posiada nie wystarczająca liczbę miejsc na organizację finału tych prestiżowych rozgrywek. Okazuje się, że tak nie jest.

 

Stadion Narodowy jest aktualnie jednym z najnowocześniejszych miejsc do organizacji imprez masowych w całej Europie i nie tylko. Odbyło się tam już wiele imprez i po każdej z nich otrzymywał on pozytywną ocenę. Wymogi UEFA mówią o pojemności 60 tysięcy miejsc siedzących aby móc organizować finał Ligi Mistrzów. W Warszawie jest 1.5 tysiąca mniej, jednak i tą przeszkodę da się pokonać.

 

Istnieje możliwość aby zwiększyć pojemność stadionu do 60 tysięcy, ponieważ krzesełka można w bardzo łatwy sposób modyfikować dzięki rozwiniętej infrastrukturze stadionu. Taki mecz w stolicy Polski na pewno ucieszył by kibiców, szczególnie tych, którzy obstawiają zakłady sportowe. Brakujące miejsca można ustawić w różnych miejscach na stadionie, bowiem ich nadwyżka znajduje się w magazynach.

 

Obiekt w Warszawie jest wliczany do pięciu najlepszych stadionów w klasie Elite pod względem zarządzania. Jedynym problemem jest murawa, która nie zawsze jest na płycie boiska, ponieważ Stadion Narodowy jest miejscem multifunkcjonalnym. Przed każdym meczem trawniki są dostarczane przez specjalne firmy zajmujące się tym, trawa przywożona jest z specjalnych plantacji i może być ułożona w niewielkim czasie.

 

Jedynym problemem jest to, że po Euro 2012 czy przyznaniu Polsce organizacji Euro 2017 do lat 21, nasz kraj spadł daleko w kolejce do ubiegania się o imprezy UEFA. Jak na razie trochę czasu musi minąć aby można było zaangażować się w organizację takiego meczu. Władze stadionu chcą wyznaczać sobie co raz to ambitniejsze cele.

 

Tegoroczny finał ligi mistrzów, w którym wystąpi Juventus oraz FC Barcelona odbędzie się na stadionie olimpijskim w Berlinie. Następny rok jest również zajęty, ponieważ do finału został już wyznaczony stadion San Siro w Mediolanie. Jak na razie pozostaje nam czekać, a może w niedalekiej przyszłości uda się zorganizować tego typy imprezę.


Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego