Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Znowu kibicujemy kadrze!

Czwartek, 05 Listopad 2015 19:23
Znowu kibicujemy kadrze!

Jeszcze parę lat temu moda na narzekanie w Polsce idealnie wpasowywała się w tematykę futbolową. Bo było po prostu na co narzekać. Mali chłopcy nosili na w-f koszulki z napisem „CR7” albo „Messi”, a rzadko kiedy z polskim nazwiskiem. A dzisiaj? Co drugi dumnie nosi na plecach „Lewandowski 9”. Nie da się ukryć, że moda na polską piłkę wraca i coraz chętniej (znowu) utożsamiamy się z polską drużyną narodową.

 

Ostatnie mecze, a zwłaszcza ten z Irlandią, który dał nam przepustkę do Euro 2016, są najlepszym dowodem na to, że nasza kadra jest w coraz lepszej formie i daje nam powodu do dumy. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pentagon Research, ostatnie wyniki w eliminacjach do Euro 2016 mają wpływ na to jak Polacy postrzegają polski futbol. Jest coraz lepiej – reprezentacja jest postrzegana coraz bardziej pozytywnie i szczerze jej kibicujemy. Widać to jak na dłoni choćby dzięki wysokiej frekwencji na ostatnich meczach.

 


Coraz bliżej Zachodu

 

Co jeszcze – poza coraz lepszymi wynikami – ma wpływ na to, że znowu chętnie godzinami rozmawiamy o polskiej piłce? Podobnie jak w innych krajach, także w Polsce, coraz bardziej interesujemy się samymi piłkarzami, śledzimy ich profile społecznościowe, przez co stają się nam oni jeszcze bliżsi.

 

Za naszą zachodnią granicą to normalne, że najlepsi piłkarze są traktowani na równi z gwiazdami muzyki czy kina. W Polsce do tej pory – nawet gdybyśmy chcieli powielić ten trend, to prawdę mówiąc brakowało nam celebrytów z prawdziwego zdarzenia. Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu więcej emocji budziły informacje typu: kto nagrał nową płytę albo poprawnie wytypował wyniki mini lotto niż śledzenie prywatnego życia piłkarzy.

 

Zupełnie inaczej jest dziś. Wspomnianego Roberta Lewandowskiego rozpoznaje 75% rodaków, czyli niemal tyle osób, ile kojarzy Bońka! Robert i jego żona Ania są przez portale plotkarskie nazywani parą „polskich Beckhamów”, co jeszcze bardziej przyczynia się do ich popularności w mediach. A inni piłkarze z kadry? Weźmy choćby na tapetę Szczęsnego (jest to także jedno z bardziej rozpoznawalnych nazwisk). Jego przyjaźń z Grzegorzem Krychowiakiem możemy na bieżąco śledzić za pośrednictwem kanału YouTube, gdzie zamieszczane są śmieszne filmiki z ich udziałem. Takie działania także bardzo przyczyniają się do ocieplenia wizerunku polskich piłkarzy. Widzimy bowiem zwykłych chłopaków, z którymi możemy się utożsamiać.

 


Nowy wymiar treningu

 

Wielu zastanawia się nad tym na ile trener, na ile drużyna, sami piłkarze albo jeszcze inne czynniki mają wpływ na to, że reprezentacja gra coraz lepiej. Ostatnio wiele słyszy się o treningach mentalnych, które w zagranicznych klubach są od wielu lat na porządku dziennym i mają wpływ na kondycję piłkarzy. Mówi się, że np. Cristiano Ronaldo od 9 lat z nich korzysta. A jak jest w Polsce? Wygląda na to, że moda z zachodu przyszła i do nas, bo piłkarze kadry narodowej otwarcie mówią o tym, że nie tylko pracują nad kondycją fizyczną i techniką gry. Widzą oni także ogromne znaczenie treningów mentalnych, które mają za zadanie motywować, pomagać zbudować odpowiednie nastawienie do gry, a także uwierzyć, że możemy wygrywać. Jeden z bardziej znanych trenerów mentalnych, Paweł Frelik, na co dzień pracuje bądź pracował z takimi osobami jak Kamil Grosicki czy Jakub Wawrzyniak. Natomiast znany coach rozwoju osobistego, Mateusz Grzesiak, niejednokrotnie wspominał, że współpracował z kadrą trenerską.

 


Co dalej?

 

Przed nami rozgrywki we Francji. Czy polska kadra nadal będzie cieszyć się tak wielką sympatią wśród rodaków jak po meczu z 11 października na Stadionie Narodowym? Wierzymy, że tak właśnie będzie i – jak zawsze – kibicujemy „naszym”.

 

 

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego