Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Polacy wygrywają

Poniedziałek, 20 Czerwiec 2016 10:00

pilka 3


Dla wszystkich kibiców piłkarskich ostatnie dni upływają niezwykle emocjonująco, a to oczywiście za sprawą Mistrzostw Europy, które odbywają się we Francji. Również kibice biało-czerwonych przeżywają gorący okres, gdyż to właśnie podczas tych mistrzostw reprezentacja polski odniosła historyczne zwycięstwo na turnieju Euro. Polacy w pierwszym meczu wygrali z reprezentacją Irlandii Północnej w stosunku 1-0.

 

 

Od pierwszego meczu Polaków na turnieju minęło już kilka dni. Warto wspomnieć, iż tak dobrej gry Polaków nie spodziewali się nawet najbardziej zagorzali kibice. Nastroje przed meczem tonowane były głównie za sprawą dwóch nie najlepszych sparingów. Szczególnie mecz z Holandią był bolesny, gdyż porażka w stosunku 1-2 w okresie przygotowawczym nie wpływa z całą pewnością pozytywnie na morale zawodników i zresztą kibiców również. Także mecz z drużyną z Litwy zakończony bezbramkowym remisem nie zachwycił obserwatorów. Jednak mecz otwarcie turnieju zdecydowanie należał do Polaków, a zwycięstwo może nie zbyt okazałe, lecz przekonujące w stosunku 1-0 wywołało euforię wśród kibiców biało-czerwonych.

 

 

Oprócz samego wyniku końcowego, cieszy gra Polaków. W naszej drużynie było widać pomysł na grę, ale również zaangażowanie i wolę walki. Cieszy niesamowicie waleczna postawa i chęć pokazania się z dobrej strony w każdej minucie meczu. Zdobywcą jedynej bramki został Arkadiusz Milik, jednak należy podkreślić, iż sytuacji bramkowych w meczu było zdecydowanie więcej, a wynik mógł być bardziej okazały. Cieszy także postawa w obronie i środku pola. Wprawdzie zdarzyły się drobne błędy, jednak nie przełożyły się one na utratę gola.

 

 

Bez wątpienia wszyscy kibice z kraju znad Wisły już dziś myślą i emocjonują tym, co ma się wydarzyć w czwartek 16 czerwca. Znów dojdzie do pojedynku sąsiedzkiego pomiędzy Polska a Niemcami. Ostatnie batalie obu tych drużyn to prawdziwe rodzaje ruletki, gdyż wyniku nie można przewidzieć nawet na kilka minut przed końcem meczu. Stawka tej potyczki jest bardzo wysoka, gdyż zwycięzca tego meczu może być już praktycznie pewny wyjścia z grupy. Kilka lat wstecz ewentualne zwycięstwo Polaków byłoby wielkim zaskoczeniem, jednak dziś ciężko wskazać murowanego faworyta tej rozgrywki. Więcej argumentów przemawia wprawdzie za reprezentacją Niemiec, jednak również i Polacy nie pozostają bez szansa. Zapewne z ciekawością cały piłkarski świat będzie śledził to wydarzenie, a nam kibicom z Polski należy życzyć zwycięstwa i historycznego awansy do kolejnej fazy turnieju.

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego