Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Za co kochamy drużynę Nawałki?

Poniedziałek, 27 Czerwiec 2016 09:14

pilka 3


Po zwycięskim meczu z Ukrainą, 21 czerwca, portale internetowe i gazety skupiły się tylko i wyłącznie na jednym temacie: Euro 2016. Na stronie sportowefaktywp.pl mogliśmy przeczytać nagłówek: „Ekipa Adama Nawałki lepsza nawet od Orłów Górskiego"! Udało się, jesteśmy o krok dalej w drodze do celu, dzięki naszym piłkarzom.

 

 

Podczas gdy wszyscy dookoła spekulują o wynikach, zastanawiają się, jak pójdzie nam w kolejnych meczach, my postanowiliśmy skupić się dzisiaj na nieco innym temacie: Przedstawiamy sylwetki najbardziej lubianych piłkarzy reprezentacji i odpowiadamy na pytanie: Za co kochamy drużynę Nawałki?

 

 

Polacy mają wreszcie powody do dumy

 

Zacznijmy od najlepszej wiadomości. Otóż, jeszcze nigdy w historii polskiej piłki nie zdarzyło się tak, żeby drużyna Biało-Czerwonych nie straciła żadnego gola w pierwszej fazie Euro. Stąd wspomniane wyżej stwierdzenie, że Lewandowski i spółka mogą okazać się lepsi niż słynna reprezentacja z lat siedemdziesiątych. Ustanowiono bowiem nowy rekord. Komu najbardziej jesteśmy wdzięczni?

 

 

Rankingi z marca 2016 na najbardziej lubianego polskiego piłkarza pokazują, że cenimy przede wszystkim Lewandowskiego, Milika, Krychowiaka, Błaszczykowskiego, Piszczka i Glika. Oczywiście ranking ten może ulegać delikatnym zmianom w zależności od aktualnej gry danego piłkarza. Niemniej jednak prym wiodą Lewandowski i Milik, którzy wymiennie zajmują „pierwsze miejsce na podium". Niektórzy się dziwią, że Milik potrafi wyprzedzić Lewandowskiego, którego nazwisko jest tak rozpoznawalne, że słyszy się o nim w telewizji co chwilę (nawet podczas reklam). Maciej Sawicki z PZPN tłumaczy to m.in. w ten sposób, że wszędzie podaje się ile aktualnie zarabia Lewandowski. Z jednej strony ciekawi to ludzi, ale z drugiej może wzbudzać zazdrość. Prawda jest taka, że wielu Polaków bezskutecznie od lat próbuje np. trafić „szóstkę" w Totka, inni sprawdzają najczęściej losowane liczby w Mini Lotto, żeby wiedzieć co typować – a takiemu Lewandowskiemu wielkie miliony niejako „spadają z nieba" – i to w tak młodym wieku.

 

 

Piłkarze reprezentacji jako celebryci

 

Ogromne znaczenie w przypadku popularności danego piłkarza mają także media społecznościowe, a zwłaszcza Facebook, Instagram, czy Twitter. Poza tym, że interesuje nas piłka, zaczęliśmy coraz chętniej podglądać życie osobiste piłkarzy (co na zachodzie jest modne i powszechne od lat). Co więcej, Krychowiak, Szczęsny czy Lewandowski coraz chętniej sami pokazują swoje osobiste zdjęcia. Ostatnio furorę robił zwłaszcza profil Wojciecha Szczęsnego na Instagramie. Pokazał on tam „relację" ze swojej rehabilitacji po kontuzji, a także (a może przede wszystkim) zdjęcia ze ślubu z Mariną. Ci, którzy chcieliby podejrzeć Wojtka, mogą dołączyć do grupy 780 tysięcy fanów obserwujących go na Instagramie.

 

 

Na zakończenie zapytamy Was o to, których trzech piłkarzy w swoim własnym prywatnym rankingu uznajecie za najlepszych i których lubicie najbardziej (jedno z drugim nie musi iść w parze)?

 

 

Ważniejsze źródła:

 

https://www.instagram.com/wojciechszczesny1/

http://natemat.pl/19791,pilkarze-i-ich-dziewczyny-nadaja-z-polski-twitter-facebook-instagram-w-kontaktach-z-fanami

https://napoleoncat.com/blog/wzrasta-zainteresowanie-profilami-polskich-pilkarzy-na-instagramie/

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego