Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się Zaloguj się
www.magazynpilkarski.pl Piłka nożna

Podsumowanie EURO 2016

Czwartek, 28 Lipiec 2016 13:15

magazynpilkarski.pl

 

Tego roku, jak zresztą co cztery lata EURO przyniosło ze sobą wiele emocji. Można powiedzieć, że zwłaszcza dla Polaków był to turniej wyjątkowy. Reprezentacja dotarła po raz pierwszy do ćwierćfinału. Przegraliśmy tak naprawdę tylko jeden mecz i to w rzutach karnych z Mistrzami Europy - Portugalią. Teraz mamy czas, aby zebrać siły na Mistrzostwa Świata.

 

 

Piłka nożna rządzi się swoimi prawami. Ciekawy jest fakt, że podczas EURO sportem tym interesują się nawet Ci, którzy nie przepadają za piłką, a mecze oglądają tylko w związku ze specjalnymi okolicznościami. Tego roku w Polsce nie było osoby, która nie obejrzałaby turnieju naszych rodaków. Ludzie głośno krzyczeli, a w oknach i na samochodach mieli przyczepione flagi. Wszyscy niesamowicie się cieszyli i byli dumni z reprezentacji.

 

 

Dlaczego Portugalia zwyciężyła? Na pewno nie kwestią przypadku, ale szczęścia było w tym bardzo dużo. W finałowym meczu z Francją, to organizatorzy tegorocznych mistrzostw mieli przewagę podczas meczu ponieważ grali u siebie i sił dodawała im bardzo liczna rodzima publiczność. Podsumowując w tym roku można było zaobserwować niską średnią bramek na mecz i sporo konkursów rzutów karnych, które do tej pory w tej ilości były niespotykane. Większość drużyn stosowała taktykę ostrożnej i defensywnej gry – podczas meczu najważniejsza była obrona.

 

 

Włosi wygrali z Belgią i Hiszpanią – wykonując najlepszą podczas mistrzostw drużynową współpracę. Trójkę obrońców podczas rozgrywki zastosowała też Walia, Niemcy i Irlandia. Walia dotarła dzięki temu do półfinału, a eksperci oceniali, że rozegrają go z Polską. We wszystkich meczach przeciwnicy strzelili nam tylko dwa gole, ponieważ bardzo dobrze się broniliśmy. Adam Nawałka okazał się bardzo pomysłowym i skutecznym trenerem. Tegoroczne EURO nie było może zbyt widowiskowe, ale trenerzy opracowywali ciekawe i efektywne plany gry.

 

 

Bardzo często zwycięstwo jest kwestią przypadku i zdarzeń losowych. Bramkarz w czasie bronienia rzutów karnych ma taką samą szansę na wyczucie strzelającego jak gracz w ruletkę na wygraną. Choć w ruletce istnieją pewne zasady i teorie to wynik jest trudny do odgadnięcia. Porady i skuteczne sposoby obierania taktyki w rozgrywkach są tak samo popularne jak zakład na sport. Umiejętności gry w piłkę podszkolisz na murawie. Pamiętaj, że w każdym sporcie najważniejsza jest zasada - żeby wygrać trzeba grać.


Tagi: EURO 2016

Podziel się linkiem

Zagraj w nową zabawę typerską. Powalcz o konsolę i gry piłkarskie!


 

 

Pozostałe aktualności
Futbol polski

Redakcja Magazynu Piłkarskiego